Co trzeba wiedzieć?

Kto może zostać uczestnikiem?

Uczestnikiem może zostać tak naprawdę każdy, bez względu na kondycję fizyczną oraz tryb życia. Nie wymagamy specjalistycznych kwalifikacji ani osiągnięć kajakowych. Stawiamy na dobrą zabawę we wspaniałej atmosferze!

Jak liczna będzie grupa uczestników?

W pierwszej edycji Kajakowej Masy w roku 2008 udało nam się zmobilizować do wspólnego pływania ok 200 osób. W roku 2012 oraz 2014 grupa liczyła 300 osób. W roku 2013 popłynęło 400 osób. W roku 2015 popłynęło 350. W roku 2016 odbyła się najliczniejsza edycja Masy – popłynęło z nami 430. W roku 2018 było nas 400 a rok później aż 450! 🙂

Niestety przez pandemię w 2020 roku musieliśmy odwołać 9. Poznańską Kajakową Masę Krytyczną, ale już w tym roku planujemy by się odbyła! 🙂

Jaki jest koszt uczestnictwa?

Cena od osoby za udział w wydarzeniu wynosi:

  • 48,00 zł – na sprzęcie organizatora (kajaki dwuosobowe, wiosła, kamizelki asekuracyjne)
  • 43,00 zł – na sprzęcie organizatora – dziecko, które nie skończyło 8 lat
  • 29,00 zł – na własnym sprzęcie.

Cena obejmuje:

  • ubezpieczenie
  • pakiet startowy (woda, drożdżówka, przypinka)
  • miejsce w kajaku

Kiedy płyniemy?

Płyniemy w niedzielę 30 maja 2021 roku.

Czy będzie bezpiecznie?

Nad bezpieczeństwem uczestników Masy czuwać będzie wykwalifikowana kadra instruktorów i opiekunów z poznańskiego klubu kajakowego AKK Panta Rei, którzy każdą wolną chwilę spędzają w kajaku i chętnie podzielą się z Wami swoją wiedzą oraz umiejętnościami. Każdy z uczestników otrzyma kamizelkę asekuracyjną.

Jak wygląda Regulamin KMK?

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Poznańskiej Kajakowej Masy Krytycznej.

Osoby niepełnoletnie są zobowiązane do wypełnienia i dostarczenia na miejsce startu Oświadczenia dla osób niepełnoletnich.

Jak wygląda trasa?

To przepiękny odcinek Warty z przystani w Puszczykowie do Mostu św. Rocha. Trasa nikomu nie przysporzy trudności, a pod opieką doświadczonych kajakarzy i ratowników wodnych możesz czuć się bezpiecznie.

Gdzie startujemy?

Startujemy w Puszczykowie, w Przystani Kajakowej nad Wartą.

Gdzie kończymy?

Meta spływu będzie w Poznaniu na zachodni brzegu Warty za Mostem św. Rocha.

Jak dojechać na miejsce startu?

Do miejsca startu w Puszczykowie najlepiej dotrzeć pociągiem (nie trzeba martwić się o to co zrobić z autem lub jak po nie wrócić). Na dworcu Poznań Główny wsiądźcie w pociąg zatrzymujący się na stacji Puszczykówko (UWAGA – NIE PUSZCZYKOWO, które jest stację wcześniej) – podróż trwa ok. 20 minut. Godzina odjazdu:

  • 8:32

Będziemy na Was czekać na stacji w Puszczykówku, skąd razem podążymy spacerem przez las, w kierunku przystani kajakowej (około 20 minut piechotą).

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć mapkę z trasą spaceru.

Co zabrać ze sobą?

Należy zabrać ze sobą wygodny strój sportowy nie krępujący ruchów, koniecznie nakrycie głowy oraz opcjonalnie kurtkę przeciwdeszczową. Dobry humor pojawi się sam 🙂